Денес започнува првата кошаркарска лига

Денес започнува првата кошаркарска лига од новата сезона 2016/2017.

Струмица на домашен терен го пречекува Вардар. Овој натпревар се игра со почеток од 18:30 часот.

kk-strumica1

АВ Охрид на свој терен ќе игра против Пелистер, натпреварот започнува во 18:00 часот.

Работнички е домаќин на Куманово 2009. Овој натпревар ќе биде пренесува во живо на МРТ со почеток од 19:00 часот.

Последниот натпревар во оваа прво коло е помеѓу Кожув и Фени Индустри, натпревар кој ќе започне исто така во 18:00 часот.

 

Comments are closed.

POP