Академија Пандев го буквално го декласираше Љубанци 1974 Кавадарци

Екипата на Академија Пандев со високи 7:0 на домашен терен го прегази Љубанци 1974 Кавадарци.

Akademija Pandev - Ljubanci Kavadarci

Академија по оваа убедлива победа е на првото место на табелата со 31 бод и има предност од 9 бода во однос на второпласиранито Еуромилк.

Во следното коло Академија Пандев патува во Тетово, каде силите ќе ги одмери со Тетекс.

Comments are closed.

Capture