Напредок Радово сo минимална победа над Кит-Го

Напредок од Радово на домашен терен со 1:0 го победи противникот од Пехчево, екипа на Кит-Го.

Со оваа минимална но значајна победа, фудбалерите на Радово се искачија на осмото место на табелата со вкупно 18 освоени бодови.

12936590_852499904877315_105408266427640911_n

Кит-Го од Пехчево ја задржува шесттата позиција на табелата со 19 освоени бодови.

Во следното коло Напредок Радово гостува во Берово кај екипата на Малеш.

Comments are closed.

POP