Беласица со убедлива победа над Работник Џумајлија

Фудбалерите на Беласица на „Младост“ со 3:0 славеа на Работник Џумајлија во рамките на 13. коло од Третата лига – Исток.

14463285_773521602789922_242531014864878816_n

По победата Беласица останува на првото место со вкупно 33 бода и има предност 6 бода пред второпласираниот Овче Поле.

Работник по поразот се наоѓа на деветтото место со вкупно 16 освоени бодови.

Во следното коло Беласица силите ќе ги одмери со Тиверија.

Comments are closed.

Capture