Во недела се игра 13. коло од Третата лига – Исток

Во недела со почеток од 13 часот се игра 13. коло од Третата лига – Исток.

Во првиот натпревар силите ќе ги измерат Малеш и Овче Поле, натпревар кој ќе се одигра во Берово.

14344800_1765947420328856_1060474556283153509_n

Напредок во Радово ќе го пречека Кит-Го од Пехчево, додека Слога во Виница ја пречекува Брегалница.

Саса ќе има тежок натпревар на домашен терен против силниот Осогово, додека Бегалница е фаворит на „Младост“ против Работник Џумијалија.

Во оваа коло слободна е екипата на Василево.

Comments are closed.

POP