Василево на домашен терен загуби минимално од Напредок Радово

Екипата на Василево на „Цар Самуил“ со 0:1 загуби од Напредок од Радово во натпревар од 11. коло од Третата лига – Исток.

Фудбалерите на Напредок Радово по оваа победа направија скок од 3 места на табелата и сега се на деветтото место со 15 освоени бодови.

FK Vasilevo 3

Клубот од Василево се сели на 11-тото место со 14 освоени бодови.

Во следното коло Напредок Радово на домашен терен ќе го пречека Кит-Го од Пехчево, додека Василево во 12. коло е слободен.

Comments are closed.

POP