Турново со сигурна победа против Тетекс

Екипата на Хоризонт Турново на „Кукуш“ со 3:1 славеше над Тетекс во натпревар од 11. коло од Втората лига.

Turnovo - Metalurg 15.05.2016

Турновци по победата се искачија на шесттото место на табелата со вкупно 14 освоени бодови, додека тетовскиот клуб е на деветтото место на табелата со 8 бодови.

Во следното коло Хоризонт од Турново гостува кај второпласираниот Новаци, и тоа ќе биде тешко гостување за Турновци.

Comments are closed.

POP