Денес се игра 11. коло од Третата лига – Исток

Денес со почеток од 13:30 часот се игра 11. коло од Третата лига – Исток.

Денес се играт шест натпревари, еден помалку, бидејќи тој беше одигран вчера, во Конче помеѓу Конче Бирлик и Брегалница Делчево, каде гостите славеа со резултат од 0:3.

14463285_773521602789922_242531014864878816_n

Денес Овче Поле во Свети Николе игра против Беласица, домаќините се во одлична форма и доколку победа може да се израмнат во однос на бодови со струмичкиот клуб, доколку гостите победат бодовната разлика ќе се зголеми.

Работник Џумајлија ќе ја пречека Плачковица, додека Тиверија на домашен терен силите ќе ги одмери со Саса.

Василево и Напредок Радово ќе играат на „Цар Самуил“, додека Кит-го во Пехчево ќе го пречека Малеш од Берово.

Comments are closed.

POP