Тиверија загуби на гостувањето во Виница кај Слога

Екипата на Тиверија загуби со резултат од 3:2 на гостувањето во Виница кај Слога.

14344800_1765947420328856_1060474556283153509_n

По поразот клубот од Струмица останува и понатаму на осмото место на табелата со 14 освоени бодови, додека Слога ја задржува 12-тата позиција на табелата со 9 освоени бодови и со можност да се бори за некое од средните места на табелата.

Тиверија во следното коло на домашен терен ја пречекува петто пласираната Саса која има 19 бода.

Comments are closed.

Capture