Напредок Радово го декласираше Рудар

Напредок од Радово со 4:0 на домашен терен го победи Рудар од Пробиштип.

Екипата на Радово останува и понатаму на 12-тото место со вкупно 12 бодови и реално има шанси да се бори за некое од средните места на табелата.

12936590_852499904877315_105408266427640911_n

Рудар останува на 14-тото место со 4 освоени бодови и реално клубот од Пробиштип оваа сезона ќе има шанси да се бори само за 13-тото место со оглед на веќе прикажаната игра.

Во следното коло Напредок Радово гостува во Василево кај ФК Василево.

Comments are closed.

POP