Напредок Радово буквално прегазен во Делчево од Брегалница

Екипата на Напредок од Радово денес во Делчево беше декласирана со висок резултат од 6:0 од Брегалница.

12936590_852499904877315_105408266427640911_n

По овој убедлив пораз екипата на Напредок се сели на 12-тото место на табелата со 9 освоени бодови, додека делчевска Брегалница е на осмото место на табелата со вкупно 12 освоени бодови.

Во следното коло Напредок на домашен терен ќе го пречека претпоследниот Рудар од Пробиштип.

Comments are closed.

Capture