Василево го победи Кит-Го Пехчево

Екипата на Василево на домашен терен го победи Кит-Го од Пехчево со резултат од 2:1.

Ова е трета победа за клубот од Василево и со нови три бода се искачина на 11-тото место на табелата со вкупно 11 освоени бодови.

FK Vasilevo 4

Кит-Го по поразот се сели на седмото место на табелата со 15 освоени бодови.

Во следното коло Василево гостува кај Малеш во Берово.

Comments are closed.