Академија Пандев со сигурна победа над Вардар Неготино

Фудбалерите на Академија Пандев на домашен терен со сигурен резултат од 2:0 го победија Вардар Неготино.

Akademija Pandev - Teteks - 4 kolo

Ова е значајна победа за Академијата со оглед на тоа дека Новаци загуби од Еуромилк (0:1), па така сега бодовната предност за струмичани се зголеми на 6 бода пред второпласираниот Скопје кој има 19 бода.

Во следното коло Академија Пандев патува во Кичево каде му гостува на Велазерими.

 

 

Comments are closed.

Capture