Академија Пандев го пречекува Вардар Неготино

Екипата на Академија Пандев денес во рамките на 10. коло од Втората лига го пречекива тимот на Вардар Неготино.

Akademija Pandev - Teteks - 4 kolo

Струмичани во овој натпревар се фавороти, со оглед на нивната форма и подготвеност. Гостите кој доаѓаат од Неготино во моментов се пласирани на претпоследното деветто место со 7 освоени бодови.

Академијата е првопласирана со 22 бода и има 4 бода предност пред второпласираниот Новаци.

Натпреварот се игра со почеток од 14:30 часот.

Comments are closed.

POP