Најава на 10. коло од Втората лига

Во сабота со почеток од 14:30 часот ќе се одигра 10. коло од Втората македонска фудбалска лига.

Првиот натпревар е помеѓу Академија Пандев и Вардар Неготино, кој ќе се одигра во Струмица.

Скопје на домашен терен е апсолутен фаворит против Љубанци 1974 Кавадарци, Новаци и Еуромилк го играат натпреварот на колото.

Akademija Pandev - Goblen 25.05.2016

Тетекс против Металург на домашен терен, додека Велазерими ќе го пречека Хоризонт Турново.

Академија Пандев е лидер на табелата со вкупно 22 бода, второпласиран е Новаци со 18 бода, додека на третото место е пласиран Скопје со 16 освоени бодови.

На долниот дел од табелата е Љубанци 1974 Кавадарци со 6 освоени бодови, бод повеќе има Вардар Неготино, додека Тетекс е на осмата позиција со 8 освоени бодови.

Comments are closed.

Capture