Беласица на првото место на табелата во Третата лига – Исток

Екипата на Беласица е првопласирана со вкуно 24 освоени бодови и има 3 бода предност пред Осогово од Кочани.

Фудбалерите на Беласица го имаат максималниот ефект во досегашниот тек, на осум натпревар имаат забележано 8 победи.

14463285_773521602789922_242531014864878816_n

Екипата на Беласица има постигнато 56 погодоци што е речиси двојно повеќе од било кои клуб од лигата, и ги прави најефективни, а нивната одбрана најдобра со тоа што има примено само 3 погодоци.

Беласица сигурно чекори кон Втората македонска фудбалска лига.

Во следното коло Беласица на „Младост“ ќе ја пречека Саса, каде струмичани се фаворити.

Comments are closed.

POP