Напредок Радово со минимален пораз од Осогово

Напредок Радово на домашен терен загуби минимално од 0:1 во натпревар од деветтото коло од Третата лига – Исток.

12936590_852499904877315_105408266427640911_n

Осогово игра во одлична форма а тоа го докажа и со оваа минимална победа и второто место на табелата.

По овој пораз Напредок од Радово се сели на 11-тото место на табелата со 9 бода, додека клубо од Кочани е на високото второ место со 21 бод.

Во следното коло Напредок патува во Делчево каде ќе и гостува на Брегалница.

Comments are closed.

POP