Василево со значајна победа во Пробиштип

Василево со 2:3 славеше на гостувањето во Пробиштип кај Рудар. Ова е втората победа за Василево во новата сезона а воедно и значајна победа, бидејќи сега од 13-тото место се искачија на десетто место на табелата со вкупно 7 бодови.

FK Vasilevo 3

Рудар останува на еден бод на 14-тото место на табелата.

Во следното коло Василево на доманеш терен има тежок натпревар против Овче Поле од Свети Николе.

 

Comments are closed.

POP