Хоризонт Турново со убедлив пораз од Металург

Турновци на гостувањето кај Металург загубија со сигурен резултат од 3:1. По поразот екипата на Турново се сели на шесттото место натабелата со 10 освоени бодови, додека Металург е на петтото место на табелата со 13 бода.

Teteks - Turnovo - VMFL - 2 kolo - Copy

Во следното коло Турново на домашен терен ја пречекува првопласираната Академија Пандев.

Следното коло се игра на 22 октомври со почеток од 14:30 часот.

 

Comments are closed.

POP