Започна натпреварувањето за најдобар бармен на ОПЕН фест

DSC_0161_800x533

Осумнаесет бармени ја покажаа својата умешност и креативност во правење на коктели денеска на Леблебеџиска улица. Од нив девет кои ќе ги поминат квалификациите, вечерва ќе се натпреваруваат за прво место за најдобар бармен на Опен фестивал.

Финалето е закажано за 22 часот повторно на истата улица, а вкусот, мирисот и изгледот на коктелот ќе го оценува тричлано жири од Србија и Хрватска.

фото 1 од 19

Comments are closed.

POP