Зоран Заев е новиот претседател на СДСМ

zaev

Градоначалник на општина Струмица Зоран Заев е нов претседател на СДСМ. Така одлучија делегатите на Конгресот на партијата кој заврши пред малку во скопскиот хотел „Холидеј ин’’.

Извор: Бриф.мк

 

Comments are closed.

43040899_919171741622888_1449774753454751744_o