Уште една победа за КК ,,Струмица”

КК ,,Струмица” синоќа покажа дека пак е во форма по победата над КК ,,Работнички” со краен резултат 101:96. Натпреварот беше неизвесен, првото полувреме беше наклонето кон гостите од Скопје, но во последната четвртина струмичкиот клуб ги покажа сите свои квалитети и со големата подршка од навивачите, однесе победа со 5 поени разлика.

 

 

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.300381033411815.71058.261733853943200&type=1

Comments are closed.

bilbord